Kleemann krom çelik çarpma çıtaları – malzeme farkı gösteriyor

Krom çelik çarpma çıtaları: Uzun süreli dayanıklılık için yapılmıştır

Bir darbeli kırıcı için uygun çarpma çıtalarının seçimi, kırma prosesini olabildiğince ekonomik hale getirmek için önemlidir. Bu sırada çeşitli malzemeler seçime sunulur: Dökme mangan çarpma çıtaları, martensitik çelikler, metal matrisli kompozit malzemeler ve krom çelik çarpma çıtaları. İkincisi, mükemmel aşınmaya karşı dayanıklılığı ile kendini göstermektedir.

Yüksek performanslı, ekonomik bir kırma prosesi için ilgili çarpma çıtalarının fiyatı belirleyici değildir; ilgili kullanım için doğru çarpma çıtasını seçmek önemlidir. Kırıcıya hangi madde giriyor, hangi boyutta ve kaç tane yabancı madde içeriyor? Darbeli kırıcı için doğru çarpma çıtasının seçilmesi kullanım ömrünü uzatır ve işletme maliyetlerini azaltır.

Kleemann çarpma çıtaları: Her uygulama alanı için uygun malzeme

Çarpma çıtalarının üretiminde dört farklı malzeme öne çıkmıştır:

  • Manganez çeliği - yüksek tokluk, hafif aşındırıcı ve çok büyük çıkartılan malzeme için önerilir.
  • Martensitik çelik - martensitik bir yapıya sahip. Sertlik ve tokluk açısından manganez ve krom çeliği arasında bulunmaktadır.
  • Metal matrisli kompozit malzeme (MMC: Metal Matrix Composite) – özel bir seramik türü ile kombinasyon halinde farklı çelikler.
  • Krom çelik - kimyasal olarak bağlı karbonlu (krom karbür).

Her uygulama alanı için uygun malzeme: Çelik ne kadar sert olursa, malzeme o kadar aşınmaya karşı dayanıklı olur. Bu avantaj, genellikle darbe direncinde bir azalma ile geliyor.

Kanarlar – Çarpa çıtaları yapılandırması

Kanatlar, kullanıma ve darbeli kırıcıya bağlı olarak üç veya dört çarpma çıtası ile kullanılıyor. Dört çarpma çıtasına sahip kanatlar, iki "yüksek" ve iki "düşük" çarpma çıtasıyla yapılandırılabilir. Böylece daha geniş bir uygulama yelpazesi mümkündür.

C-Shape çarpma çıtalarının sabitlemesi, çarpma çıtasındaki burun üzerinden konforlu bir şekilde kanatta gerçekleştirilir.

Kleemann krom çelik çarpma çıtaları: aşınmaya ve darbeye karşı dayanıklı

Kleemann krom çelik çarpma çıtaları kendisini özel özelliklerle göstermektedir. Özel malzeme yapıları sayesinde her iki özelliği birleştirirler - aşınmaya ve darbelere karşı dayanıklıdırlar. Bu, özel bir üretim yöntemi ile mümkün olmaktadır: Krom çeliğindeki kimyasal olarak bağlı karbon, sert bir matris ve dolayısıyla düşük tokluk ile yüksek mukavemet sağlar. Kesin olarak tanımlanmış parametrelerle gerçekleşen ısıl işlem, malzemenin kırılgan hale gelmesini önler.

Tolles Produkt

"Sonuç olarak, krom çelik çarpma çıtası, geleneksel çarpma çıtalarından üç ila beş kat daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Bu, çok iyi bir fiyat-performans oranı sağlamaktadır.”

Ioannis Karademiroglou, Kleemann'da parça uzmanı

Dayanıklı ve dolayısıyla ekonomik

Bu özellikler, krom çelik çarpma çıtalarını çok çeşitli uygulama alanlarında profesyonel hale getirir: Örneğin inşaat molozlarının, betonun veya asfaltın geri dönüşümünde. Ayrıca nehir çakılları gibi orta derecede aşındırıcı doğal kayaçlarla da avantajlarını gösterirler.

Üç ila beş kat daha uzun kullanım ömrü

Kleemann'da parça uzmanı olan Ioannis Karademiroglou, darbeli kırıcı operatörleri için önemli avantajları özetliyor: "Krom çelik çarpma çıtası bir yandan çok yüksek bir aşınma direncine ve diğer yandan çok iyi bir darbe dayanımına sahiptir. Sonuç olarak, geleneksel çarpma çıtalarından üç ila beş kat daha uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Elbette bu, ton başına maliyetler üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve sonuçta çok iyi bir fiyat-performans oranı sağlamaktadır. Beslemede, sadece kuyu kapakları gibi kırılmaz büyük parçaların kırıcıya girmediğinden emin olmanız gerekir - burada krom çelik çarpma çıtalarında kırılma tehlikesi söz konusudur.”

Ioannis Karademiroglou, Kleemann'da parça uzmanı

Kleemann krom çelik çarpma çıtasının öne çıkan özellikleri:

  • Krom karbürler sayesinde çok yüksek aşınma direnci
  • Çok yüksek darbe dayanımı
  • Geleneksel çarpma çıtalarına kıyasla üç ila beş kat daha uzun kullanım ömrü
  • Üretimde çok iyi ekonomi (ton başına maliyet)
  • Çok yönlü

Ioannis Karademiroglou, Kleemann'da parça uzmanı