Maksimum kullanım ömrü için üretildi

Seri Müşteri desteği Bölüm 7: Kleemann kırma ve elek tesisleri için konveyör kayışları

Kleemann, kırma ve elek tesisleri için çeşitli tip ve tasarımlarda konveyör kayışları sunar. İşletmeciler ve kullanıcılar bunları ilgili uygulamaya göre seçmelidir.

Konveyör kayışları, kırma ve elek tesislerinin önemli bir parçasıdır. Bunların performansları, tesis performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Konveyör kayışları, işlevleri nedeniyle taşınan taşlardan kaynaklanan yüksek yüklere maruz kalır. Bu, Kleemann tesisi işletmecilerinin ve kullanıcılarının farklı tip ve tasarımlar arasından seçim yapabilmesinin bir başka nedenidir. Sonsuz, açık veya ZIP CLIP; düz yüzeyli, profil yüzeyli, tırtıklı kayışlı veya tırtıklı güçlendirilmiş kayışlı – tüm Kleemann konveyör kayışları aynı gereksinime sahiptir: Maksimum kullanım ömrü.

Uzun süreli yüksek performans: Kleemann konveyör kayışları.

Yüksek kalite, geniş ürün yelpazesi

Kleemann konveyör kayışları, malzeme işlemedeki zorlu gereksinimleri karşılamak için birden fazla katmana sahiptir. En üst katman, kalın bir kauçuk kaplama plakası olarak tasarlanmıştır. Bunun nedeni, bu taşıma tarafının doğrudan malzeme temasına sahip olması ve bu nedenle özellikle yüksek düzeyde aşınmaya maruz kalmasıdır.

Kauçuk kaplama plakasının altındaki dokulu veya çelik kablo ekleri, gerekli yük taşıma kapasitesini ve darbe direncinin yanı sıra ortaya çıkan çekme kuvvetlerine karşı direnci sağlar. Dokulu eklerin arasındaki ek bir kauçuk katman, onları mekanik aşınmaya ve konveyör kayışı üzerindeki kimyasal etkilere karşı korur. Konveyör kayışının hareket tarafındaki alt kauçuk kaplama plakası, kayışın son katmanını oluşturur. Taşıyıcı silindirler üzerindeki sürtünmesiz hareketi sağlar.

Kleemann konveyör kayışlarının temel yapısı:

Farklı katı kauçuk katmanları ve dokulu ekler, kayışa direnç kazandırır.

Tolles Produkt

Kleemann, özellikle zorlu uygulamalar için ilave güçlendirilmiş konveyör kayışları da sunmaktadır.

Wirtgen Group'taki sorumlu kişiyle bu konu hakkında görüşebilirsiniz!

Üç Kleemann konveyör kayışı çözümü

Farklı gereksinimler için Kleemann, temel olarak montaj ve demontaj açısından farklılık gösteren üç farklı konveyör kayışı sistemi sunar.

Sonsuz konveyör kayışları

  • ... Kleemann tesisleri teslimat kapsamının bir parçasıdır ve üretim sürecinde standart olarak monte edilir.
  • ... kapalı durumda ilgili bant konveyörünün üzerine çekilir.
  • ... bant konveyörünün sökülmesi gerektiğinden sadece şantiyede daha fazla zaman harcanarak değiştirilebilir.

Açık konveyör kayışları

  • ... hasar veya çatlak olması durumunda doğrudan kullanım yerinde tesisten çıkarılabilir.
  • … konveyör kayışı vulkanizasyon yoluyla bağlantı üzerinden kapatılır, bunun için harici bir servis hizmeti gereklidir.
  • … vulkanize alan ilgili yüklere dayanabilene kadar birkaç saat sertleşmelidir.

ZIP CLIP konveyör kayışları

  • … ZIP CLIP sayesinde sağlam ve çok güvenilir bir bağlantı olan sonsuz bağlantıyı oluşturur.
  • … harici servis hizmeti olmadan hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir.
  • … vulkanizasyonda olduğu gibi sertleşme için herhangi bir bekleme süresi gerektirmez.

ZIP CLIP sistemli konveyör kayışlarının montajı özellikle kolaydır – ve değiştirirken zamandan ve masraflardan tasarruf sağlar.

Zaman, her servis durumunda önemli bir rol oynar

Tesislerin durması; sabit maliyetler oluşmaya devam ederken üretim kesintileri yaşanması anlamına gelir. Kleemann'ın ZIP CLIP çözümü ile kullanıcılar, yedek kayışı hızlı ve verimli bir şekilde değiştirebilirler. Kayış bir fermuar ile kapatılmıştır. Montajdan hemen sonra çalışmaya devam edilebilir – sonsuz kayışlarda olduğu gibi kayış ünitesinin zaman alıcı demontajı olmadan ve açık kayışlarda olduğu gibi harici servis hizmeti ve sertleşme süresi olmadan.

Her uygulama için doğru yüzey kalitesi

Her üç konveyör kayışı sistemi de, işletmecilerin ve kullanıcıların ilgili uygulamaya uyum ve böylece yüksek verimlilik sağlayabilecekleri farklı tasarımlarda mevcuttur.

Kleemann uygulama uzmanı Ioannis Karademiroglou'nun hızlı konveyör kayışı değişimi hakkında iyi ipuçları vardır.

Uygulama uzmanı Ioannis Karademiroglou'dan ipuçları

„Müşterilerimiz Kleemann tesislerine güveniyor, çünkü bunları yüksek kaliteli mineral nihai ürünler üretmek için kullanabiliyorlar. Saatte birkaç yüz tonluk bir boyutta. Ters bir ifadeyle, üretim yapılmayan her saat para kaybı demektir. Bu nedenle, konveyör kayışlarının hızlı bir şekilde değiştirilebilmesi için çok çaba harcıyoruz.

Kayışların yanındaki ve üzerindeki hasarlar ve yırtılmalar önlenemez. Bir kayışın değiştirilmesi gereken zamanın da kesin olarak belirlenmesi çok zordur. Besleme malzemesindeki demir veya keskin kenarlı malzeme oranı ne kadar yüksek olursa, konveyör kayışının hasar görme riski de o kadar yüksek olur.

Bir konveyör kayışının yırtılması veya ciddi bir şekilde hasar görmesi durumunda, mümkün olan en kısa sürede tekrar verimli bir şekilde çalışmaya devam edebilmek için ZIP CLIP konveyör kayışlarını piyasaya sürdük. Bunlar; kısa montaj sürelerine ek olarak, işletmecilerin ve kullanıcıların bağımsız hareket edebilmelerini de sağlar. Bir servis hizmetinin alınması gerekli değildir.

Konveyör kayışı değiştirildikten hemen sonra makine tekrar kullanıma hazırdır! Benim tavsiyem, sıklıkla kullanılan kayışların en az bir ZIP CLIP versiyonunu deponuzda bulundurmanız yönündedir. Bu sayede işletmeciler hızlı bir şekilde çözüm üretebilirler – uzun makine duruş süreleri olmadan.“