Güneşli Eyalette Beton Geri Dönüşümü

Kaliforniya'da çalışan Kleemann MOBIREX MR 130 Zi EVO2 Darbeli kırıcı

Güneşli eyalet Kaliforniya'da MOBIREX MR 130 Zi EVO2 mobil darbeli kırıcı, Ramco'da geri dönüştürülmüş malzemeleri işliyor. Makine esnekliği ve basit kullanımı ile hayranlık uyandırıyor.

Beaumont, Kaliforniya: Güney Kaliforniya'da, Ramco için Riverside ve San Bernardino ilçelerine hizmet veren bir atık toplama yeridir. İnşaat malzemeleri endüstrisinde üçüncü neslin yönettiği lider aile şirketi, geri dönüştürülmüş agrega alanında uzmanlaşmıştır. Ramco Beaumont atık sahası, yaklaşık 50 yıldan beri beton ve asfaltı geri dönüştürüyor.

Müşteriler, eyalet, şehir ve belediyeler gibi genel müteahhitlerden bireysel ev sahiplerine ve film endüstrisine kadar uzanmaktadır. Ramco, müşterilerinden beton ve asfalt alır, malzemeyi ezer ve işleme merkezlerinden birinde müşterinin kamyonlarına geri yükler veya sözleşme yaparak malzemeleri müşterinin sahasında ezer.

Kaliforniya'da, beton geri dönüşümü için birçok fırsat mevcuttur – bölgedeki çok büyük miktardaki altyapı için, geri dönüştürülmüş beton malzemelerine büyük ihtiyaç duyuluyor. İşte burada Kleemann'ın MOBIREX MR 130 Zi EVO2 darbeli kırıcısı devreye giriyor ve kabaca 457 mm'den 25 mm'e kadar geri dönüştürülmüş beton ürünü ezebiliyor.


Kaliforniya'da Kleemann MOBIREX MR 130 Zi EVO2 ile beton geri dönüşümü hakkındaki videoyu izleyin

MR 130 Zi EVO2 darbeli kırıcı – güçlü ve esnek

Bu güçlü darbeli kırıcı, birinci sınıf ürün kalitesi sağlar ve etkileyici çıktılar sunar. Makine kolayca taşınabilir, devreye alma ve bakım süreleri kısadır ve ayrıca yüksek kullanılabilirliğe sahiptir. Kleemann makinesinin esnekliği sayesinde ezme işlemi istenilen yerde yapılabilir; böylece Ramco malzemeyi doğrudan müşterinin istediği yerde işleyebilir.

“Kleemann ile çalışmak harika. Üzerinde pek çok harika özellik var ve onu gerçekten seviyoruz. Bize gerçekten büyük yarar sağlıyor, çünkü makineyi farklı tesislerimiz arasında taşıyabiliyoruz ve hatta müşterilerin yerinde bile malzemeleri ezebiliyoruz. Müşterinin elinde ezilmesi gereken bir yığın var ve malzeme miktarı bizim tesislerimize getirilemeyecek kadar fazla, bu durumda oraya gidip malzemeyi yerinde eziyoruz”, diyor Ramco Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Dallas Jones.

Tolles Produkt
Dallas Jones, Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, RAMCO

“Kleemann ile çalışmak harika. Üzerinde pek çok harika özellik var ve onu gerçekten seviyoruz."

Dallas Jones, Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı, Ramco

MOBIREX MR 130 Zi EVO2 verimli bir tahrik ve en iyi seviyede malzeme akışı sağlar

MOBIREX MR 130 Zi EVO2, “dizel doğrudan tahrik” konseptine sahip yenilikçi bir makinedir ve hem düşük tüketim hem de yüksek performans sağlar. Darbeli kırıcıdaki sistem genişliği daha iyi kullanım ve daha yüksek verim sağlamak üzere malzeme akış yönünde açılır. Yenilikçi Sürekli Besleme Sistemi (CFS), kırıcı yüküne uygun olarak vibrasyonlu besleyici ve ön elek frekansını kontrol eder. CFS sisteminde makine, malzemenin akışını otomatik olarak kontrol eder ve böylece kırıcının optimum şekilde yüklenmesini sağlayarak operatörün işini kolaylaştırır.

“Kleemann EVO2 darbeli kırıcı harika. Kullanımı çok kolay ve çok basit. Tüm sensörleri, güvenlik özellikleri ve içerdiği teknoloji son derece kullanışlı” diyor Ramco Operatörü Darrel Burroughs.

Basit kullanım sağlayan SPECTIVE kontrol sistemi

Yenilikçi çalıştırma konsepti SPECTIVE sayesinde MOBIREX MR 130i EVO2 daha da kolay bir kullanıma kavuştu. Makine 12" dokunmatik panel üzerinden kontrol edilir.

Kullanıcının tüm görevleri hızlı, hassas ve çok basit bir şekilde dokunmatik ekran üzerinden yapmasını sağlayacak doğru ayarı bulması, anlaşılır çalıştırma talimatları ve resimlerle aktif olarak desteklenir. Bu sayede işletim hataları önlenir ve iş güvenliği daha iyi seviyeye yükseltilir. Aralık ayarı gibi önemli fonksiyonlar, bazıları makine çalışırken bile kolaylıkla gerçekleştirilir.

Darrel Burroughs gülümseyerek “SPECTIVE gerçekten çok kolay. Çalıştırmak için operatörün pek bir şey yapması gerekmiyor," diyor.

SPECTIVE, 12" dokunmatik panel üzerinde net kullanım talimatları ve resimler içerir. Önemli fonksiyonlar, bazıları makinenin çalışması sırasında bile kolayca yürütülür.

Kaliforniya'da Kleemann darbeli kırıcı kullanılan beton geri dönüşüm projesine ait gerçekler ve sayılarMOBIREX MR 130 Zi EVO2

  • Besleme malzemesi: Beton
  • Besleme ebadı: 500 mm
  • Besleme makinesi: John Deere 345GLE
  • Besleme kapasitesi: 270 metrik t/saat
  • Çıkış tanecik ebadı: 25 mm'den küçük
  • Müşteri/son ürünün kullanım alanı: CDOT işleri, küçük müteahhitler, dolgu malzemesi kullanıcıları