Hindistan'daki büyük ölçekli operasyonda kullanılan mobil elek tesisleri

MOBISCREEN MS 952 EVO ve MS 953 EVO ile günlük üretim hedefi artmıştır

Genellikle kırmızı rengiyle uzaktan tanınabilir: Demir cevheri. Volkanik taşlar esas olarak çelik yapımında kullanılır. Hindistan büyük demir cevheri rezervlerine sahiptir ve dünyanın en büyük ikinci çelik üreticisidir.

Bu önemli malzemeyi çıkarmak için Hindistan'ın Keonjhar kasabasında Kleemann'ın MOBISCREEN EVO mobil elek tesisleri kullanılmaktadır: Hindistan merkezli şirket Kalinga Commercial Corporation, Ocak 2020'den bu yana Keonjhar'da altı mobil elek tesisi kullanıyor. Bu da şirketin iddialı üretim hedefine ulaşmasına katkı sağladı.

Hindistan'da demir cevheri üretimi

Hindistan'ın 2019 yılı toplam demir cevheri üretimi 231 milyon tona ulaştı, bunun da yaklaşık yüzde 90'ı yerel çelik üretiminde kullanıldı. Hematit ve manyetit, ağırlıklı olarak Hindistan'da bulunan demir cevherleridir. Yüksek kalitesi ve pütürlü yapısı nedeniyle hematit, yerel çelik endüstrisi için en çok aranan demir cevheridir. İnce taneli özelliklerinden dolayı tortul kayaların hazırlanma süreci genellikle elemeye dayalıdır. Burada Kleemann sınıflandırma elekleri MS EVO değerli hizmetler sunuyor. Orissa eyaleti, Keonjhar'daki bir demir cevheri maden sahasında; Kalinga Commercial Corporation (KCCL), devlete ait Orissa Mining Corporation adına demir cevheri madenciliği ile ilgilenmektedir.

Tolles Produkt

"Wirtgen Group ile iş birliği başarı ile taçlandı. Hedeflerimize öngörülen sürede ulaşmayı başardığımız için yaptığımız yatırıma değdi."

Dr. SR Samal, Genel Müdür, Kalinga Commercial Corporation

Günde 30.000 ton demir cevheri

Ocak 2020'den beri Kleemann'ın altı mobil elek tesisi MOBISCREEN EVO Keonjhar'da malzemeyi istenen nihai tane boyutuna getirmek için kullanılıyor. Burada, cevheri çıkarmak, işlemek ve yüklemek için 20'den fazla ekskavatör kullanılıyor. 140 büyük damperli kamyon, malzemeyi daha fazla işlenmek üzere madenlerden elek tesislerine taşımaktadır. Beş adet iki katlı elek tesisi MOBISCREEN MS 952 EVO ve bir adet üç katlı elek tesisi MS 953 EVO parçalanan ve ardından kırılan malzemelerin üçe kadar ve MS 953 EVO ile dörde kadar gruba ayrılmasını sağlıyor. Bu altı mobil sınıflandırma eleğinin kullanımıyla KCCL iki vardiyalı çalışma ile sürekli olarak 30.000 tonluk günlük üretim hedefine ulaşıyor. Böylece 0–10 mm ve 10–40 mm boyutundaki nihai tane boyutları üretiliyor.

Elek tesisleri aşırı koşullar altında etkileyicidir

Elek tesisleri MOBISCREEN MS EVO aşırı koşullar altında da hassas ve çok etkili bir şekilde çalışıyor: Keonjhar'daki demir cevheri madenciliğinde % 6–7 oranında nem içeren besleme malzemelerini sorunsuz işliyorlar. Hindistan merkezli şirketin genel müdürü Dr. SR Samal, bunun nedenini açıklıyor: "Şu anda iki yıldan fazla bir süredir Kleemann elek tesislerini kullanıyoruz. Bu tesisler ürün kalitesi ve performans açısından kendilerini kanıtladı. Yıllar geçtikçe işimizin önemli bir parçası haline geldiler. Özellikle servis örnek niteliğinde. Wirtgen Group ile işbirliği başarı ile taçlandı. Hedeflerimize öngörülen sürede ulaşmayı başardığımız için yaptığımız yatırıma değdi."

Tolles Produkt

Hassasiyet ve yüksek performans

EVO serisinin sınıflandırma elekleri; yüksek verimlilikleri, iyi taşıma özellikleri ve birinci sınıf eleme sonuçları ile son derece etkileyicidir. Bu ürün serisi MS 702 ve MS 952 EVO'nun iki katlı sınıflandırma eleklerinin yanı sıra MS 703 ve MS 953 EVO sınıflandırma eleklerini kapsıyor. Ancak Kalinga Commercial Corporation, EVO makinelerin 7 veya 9,5 m² büyüklüğündeki geniş elek yüzeylerinden de faydalanıyor. Böylece hem yüksek üretim oranlarının elde edilmesi sağlanıyor hem de dört adede kadar yüksek kaliteli nihai ürünü etkin bir şekilde eleniyor. Uygulamaya bağlı olarak, EVO serisinden kullanılan makineye bağlı olarak 350 t/sa'dan 500 t/sa'ya kadar üretim oranları mümkündür.

Kullanım ve bakımda güvenli, ergonomik ve esnek

Ancak yüksek performans burada da her şey demek değildir. Kalinga Commercial Corporation, kullanımda güvenliğe ve ergonomiye dayanır. "Bu da Kleemann serisi için bir argüman", diyor Dr. Samal. Çünkü MOBISCREEN EVO elek tesislerinde de Kleemann için güvenlik ön planda yer alıyor. Tesis üzerinde üç farklı noktaya entegre edilebilen bir mobil kontrol paneli üzerinden sezgisel bir kontrol sistemi ile konforlu bir kullanım yapılabilir. Bu, çalışma ve işletim güvenliğini artırır. Kolay ulaşılabilen çalışma platformları sayesinde servis çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir ve elek yüzeyleri kolaylıkla değiştirilebilir. Diğer tüm servis bileşenlerine tabandan erişilebilir, böylece bakım çalışmaları kolayca yapılabilir.

Tolles Produkt