Efektiivne loodusliku kivimi ja taaskasutatava materjali töötlemine

Purustatud looduskivist ja taaskasutatavast materjalist klassifitseeritud lõpptoodangut kasutatakse betooni valmistamisel ning teede kui ka hoonete ehitusel. Kuidas saab aga suurtest kivirahnudest klassifitseeritud terasuurus?

Looduskivi töötlemine

Loodusliku kivi töötlemisel toimub suuremate tükkide purustamine mitmeetapilise purustus- ja sõelumisprotsessiga. Mobiilsete seadmetega töötades viivad ekskavaatorid lõhatud materjali purustitesse, mis on enamasti paigutatud otse karjääriseina lähedusse.

Seejärel viiakse purustatud kivi järgmisesse töötlemisetappi kas konveieritega või veokitega. Alternatiivne võimalus on murtud materjal laadida raskeveokitele, mis transpordivad selle statsionaarsetesse purustussõlmedesse.

Taaskasutatava materjali töötlemine

Lisaks raudbetoonile saab purustada ka asfalti ja telliseid kui ka igasugust ehitusprahti, kus mobiilsete või statsionaarsete purustite ja sõelte abil eraldatakse nende kasulikud komponendid.

Taaskasutatava materjali efektiive töötlemisprotsess on kombinatsioon purustamisest, sõelumisest ja metalli eemaldamisest. Veelgi kvaliteetsema lõpptoodangu saamiseks on võimalik protsessi lisada veel materjali pesemine, plastiku ja paberi eemaldamine õhuga ning täiendav elektromagneetiline metallieraldus.

EN ET