Ayrıntılara büyük önem veren küçük mimar

9 yaşındaki soğuk kazıma makinesi hayranı Lego MOC Technik ile bir W 200 Fi'nin modelini yaptı

Soğuk kazıma makinelerimizin ölçeğe ve aslına uygun modelini herkes satın alabilir. Bunun için tek yapmanız gereken Wirtgen mağazamızı ziyaret etmektir. Ama kendiniz yapmak istiyorsanız, hem de Lego Technik ile? Bunun için çok fazla tutku, teknik detayları anlama, duyarlılık ve hepsinden önemlisi sabır gereklidir. Tüm bunlara sahip olan iki kişi Peter Hoppe ve babası Matthias'tır. Onların W 200 Fi modeli, Lego model yapımcıları arasında şimdiden olay yarattı.

Colditz/Leipzig yakınında

Pepe olarak çağrılan Peter Hoppe, şantiyede bulunan her şeyin büyük bir hayranı. 9 yaşındaki çocuk her konuda bilgili ve şantiye sürecinde o görkemli yüksek teknolojili makinelerinin hangi görevleri yerine getirmesi gerektiğini çok iyi biliyor. Bu sırada etkileyici teknolojisiyle Wirtgen'in soğuk kazıma makineleri, onun açık farkla favorileridir. Bir orman şirketinin sahibi olan ve kendisi de ağır cihazlarla aşina olan babası Matthias, bu hayranlığından vazgeçemiyor ve oğluyla birlikte her fırsatta kazıma makinelerini çalışırken görmeye gidiyor. Bir Wirtgen W 200 Fi’nin Lego MOC Technik ile modelini yapma fikri böyle ortaya çıktı. Ayrıca bu, baba ve oğlun paylaştığı bir tutkudur.

Tolles Produkt
Antrenmanlı Lego ekibi

Pepe ve Matthias, MP Brick takımıdır. Bu ikisi, şimdiye kadar birçok zorlu Lego tabanlı projeyi birlikte gerçekleştirdi ve YouTube'da benzersiz parçalarını (MOC'ler) gösteriyorlar. MOC – “My Own Creation” anlamına gelir. Lego parçalarıyla yapılmış, ancak resmi Lego yapım talimatları ilgisi olmayan, kendi tasarladığınız kreasyonlardır.

Pepe ve Matthias, kazıma makinesi modellerinde yaklaşık 7.000 parça kullandılar; Son detayın da tamamlanması 6 saat sürdü. Tebrikler - Burada işini gerçekten iyi bile iki kişi iş başındaymış!

Video: Lego Technik Moc Wirtgen soğuk kazıma makinesi - YouTube

Tolles Produkt

“Oğlum Wirtgen şirketinin büyük bir hayranıdır. Bu yüzden, Lego Technik ve normal parçalar ile bir soğuk kazıma makinesi modeli yapmayı düşündük. Sanırım bunu oldukça iyi başardık.”

Matthias Hoppe

Özel yanı ayrıntılarda gizlidir

Bu iki model yapımcı, Wirtgen W 200 Fi ile ayrıntılara özel önem verdi. Ölçeğe uygun olarak yapılan makinede, çalışan dört zincir tahriki mevcuttur. Pnömatik olarak kontrol edilen yükleme bandır indirilebiliyor. Çıkarılabilir motor kaputu, motora olan görüşe izin veriyor. Operatör kabinine bakış özellikle başarılı olmuş. Burada sadece 2 sürücü koltuğu değil, aynı zamanda ekran ve fonksiyon elemanları dahil kontrol panelinin tamamı görünüyor – tek kelimeyle muhteşem!!

Böyle muhteşem bir çalışma ödüllendirilmelidir. Pepe, küçük bir takdir olarak bizde bir W 210 Fi’nin orijinal modelini ve maskotumuz Rhino'yu aldı.

MP Brick ekibine çok teşekkür ediyoruz – bir sonraki projelerinizi merakla bekliyoruz!

Tolles Produkt