Benninghoven’in ECO 4000 tesisleri en üst seviyede performans sergiliyor

Bulgaristan’da çeşitli yol yapım projelerinde hızlı montaj ve yüksek günlük üretim

Benninghoven 2005 yılından beri Bulgar piyasasında aktif durumdadır ve Wirtgen Bulgaria adı altında kendi satış ve servis ağını işletmektedir. Şu an ülke çapında 25 asfalt karıştırma tesisi ve bunlara ek olarak çok sayıda polimer ve emülsiyon tesisi de kullanımdadır. En büyük müşterilerden biri, mevcut üç Benninghoven tesisine şimdi bir de ECO 4000 model başka bir tesis ekleyen özel altyapı şirketi Groma Hold’dur. Bunun sebeplerinden biri, dikkat çekici performans değerleri ve rekor seviyedeki hızda montaj süreleridir.

Groma Hold, Wirtgen Bulgaria’nın en büyük müşterilerinden biridir ve ülkenin lider altyapı şirketlerinin arasında yer almaktadır. Şirket son 20 yıl içinde 300’den fazla proje gerçekleştirmiştir ve bunların arasında yaklaşık 70 km’lik otoyol ve 1000 km’den fazla yeni ve onarılan yolların yapımı da yer almaktadır. Ayrıca Groma Hold sezona bağlı olarak 1.000 km’nin üstünde yol altyapısı bakımından da sorumludur.

Wirtgen Bulgaria ile başarılı işbirliği

Şirket Wirtgen Group ile uzun yıllara dayanan son derece başarılı bir işbirliği yürütmektedir. Groma çok sayıda yatırım yapmaktadır ve bu yatırımlar genelde en son nesil makine ve tesislerden oluşmaktadır. Makine filosuna Wirtgen’in frezeleri, soğuk geri dönüşüm sistemleri, kayar kalıp üreticileri, Vögele üreticileri ve besleyiciler, Hamm merdaneleri, Kleemann darbeli kırıcılar, çeneli kırıcılar, elek tesisleri ve 2015 yılından beri de dört adet Benninghoven asfalt karıştırma tesisi dahildir: bir adet tekerli mobil MBA 1250 ve üç tane de ECO 4000.

Tolles Produkt

ECO 4000 performans değerleriyle dikkat çekiyor

İlk ECO 4000 tesislerinin rekor seviyede hızla kurulumu ve 2600 ila 3000 t arası yüksek günlük üretimi, Groma’nın aynı model üçüncü tesise yatırım yapması için ikna edici olmuştur. Bir diğer önemli etken ise, opsiyonel modüllerle sonradan ek donanımın mümkün olması ve elbette sağlam servis hizmetleriyle Wirtgen Bulgaria’yla başarılı işbirliği olmuştur.

ECO 4000’in 2600 ila 3000 ton arası günlük yüksek performansı ve rekor seviyede hızla gerçekleşen montajı bizi ikna etti.”

Viktor Velev, CEO Groma Hold

Benninghoven tesisleri: Yüksek üretim performansı, hızlı kurulum

Tesisleri sadece Groma Hold’un kendi filosuna hizmet etmekte ve şu an güney, kuzeybatı, kuzeydoğu ve merkez Bulgaristan’da gerçekleşen dört yol yapım projesi için asfalt üretmektedir. 2021 yılında Bulgaristan için dikkat çekici bir miktar olan 1.140.000 t asfalt üretilmiş ve kullanılmıştır. Bu sayı rekor niteliğindedir ve aynı şekilde de Stara Zagora ve Mezdra şubelerindeki ECO 4000 tesislerinin hızlı kurulumu da dikkat çekicidir. Üst seviyede lojistik zorluğa rağmen tesisler sadece 45 gün içinde monte edilebilmiş ve çalıştırılabilmiştir. Bu da Wirtgen Bulgaria ve Groma Hold’un ortak çalışma başarısının bir ürünüdür.

Ülke çapında 4 şubede kullanımda: Benninghoven’in ECO 4000 model tesisleri Kutsina (Kuzey Bulgaristan | henüz kullanımda değil), Stara Zagora (Merkez Bulgaristan) ve Mezdra (Kuzeydoğu Bulgaristan) şubelerinde bulunmaktadır. MBA 1250 model tesis ise Ognyanovo (Güney Bulgaristan) şubesinde kullanılacaktır.

Büyük projeler AB kalkındırma programları kapsamında desteklenmektedir

Çoğu Bulgar şirketi gibi Groma Hold da tüm süreç zincirini kendi karşılamaktadır: Hammadde kazanımından işlenmesine, asfalt üretiminden kullanımına, onarım işlemlerine kadar. Şirket yoğun olarak ülkenin ulusal karayolları ağının Avrupa trafik sistemine entegre edilmesi için AB kalkındırma programları üzerinden finanse edilen projelerde yer almaktadır.

Benninghoven’in ECO 4000 tesisleri Bulgaristan’daki yol yapım projelerinde hızlı montajları ve yüksek günlük üretimleriyle öne çıkmıştır.

Groma Hold projelerine genel bakış:

  • Sofia’dan Yunanistan sınırına kadar Struma otoyolunun yapımı veya tamamlanması
  • Romanya sınırında Botevgrad – Vidin otoyolunun yapımı veya tamamlanması