Covid’e Karşı Birlikte Daha Güçlüyüz

Daha fazla koruma ve özgürlük için aşı

Haziran 2021’de Wirtgen'de şirket doktoru tarafından aşı yapılamaya başlanacak. Şirket tarafından kurulan aşı merkezinde henüz aşılanmamış yaklaşık 300 çalışanımıza bu önemli piksi uyguladık ve birinci ve ikinci aşılarını yaptırdık.

Wirtgen Group | Windhagen

Önceliklerin sona ermesiyle birlikte çoğumuz öncelikle beklemek ve sabırlı olmak zorundaydık. Aşı yok, randevu yok - ne aşı merkezinde ne de aile hekiminde. Bu durum korkunçtu ve tartışmalara ve kızgınlığa yol açtı. Bu nedenle, pandemi ile mücadelede önemli bir üçüncü yol olarak şirket doktoru tarafından aşılama seçeneğini seçtik, çünkü çalışanlarımızın güvenliği en büyük önceliğimiz.

Tolles Produkt

Aşı koruyor

... hele koronada, pandemiden çıkmanın tek yolu aşı. Ne kadar çok kişi tam aşılanırsa, sosyalleşme ve normalliğe ve özgürlüğe dönme olasılıkları o kadar artar. Çalışanlarımız COVID-19 koruyucu önlemlerine kusursuz uymuş olsalar bile - ki bunun için müteşekkiriz - hala bir risk var. Özellikle üretim nedenleriyle yakın temas içinde çalışılan yerlerde. Bu vesileyle aşı olan ve kendini ve başkalarını koruyan herkese teşekkür ediyorum. Virüse karşı mücadelede birlikte güçlüyüz.

“Bu, pandemi ile mücadelede tüm kadro için çok önemli bir adım.”

Christoph von Büdingen, Projektmanager Wirtgen International GmbH

25 Haziran Cuma, saat sabah 8.00. Wirtgen ana binasındaki cam showroom artık tanınmaz halde. Genellikle burada sergilenen yüksek teknolojik makinelerin yerine, artık kayıt ve bekleme alanları, 6 aşı kabini ve bir dinlenme alanı ile tam donanımlı bir aşı merkezi bulunuyor. Uzun yıllardır şirket doktorumuz olan ve kadromuzun güvendiği Dr. Lenz, bu önemli piksi üstlendi ve istek üzerine bilgilendirici bir konuşma yaptı. İlk doz aşılar 25. hafta ile 27. hafta arasında üç günde yapıldı, ikinci doz aşılar ise altı hafta sonra.


Hepimiz aynı taraftayız - aşı koordinasyon ekibi

Davet yönetiminden, aşı caddesinin kurulmasından ve kampanyanın sorunsuz bir şekilde yürütülmesinden özel olarak oluşturulmuş bir aşı koordinasyon ekibi sorumluydu. Bireysel randevu talepleri, günlük katılım ve izinler mümkün olduğunca dikkate alındı​- aşılama ise çalışma saatleri içinde 4 kişilik gruplar şeklinde yapıldı, böylece süreç rahat bir şekilde geçirildi. Departmanlarda aşı reaksiyonlarından kaynaklanan hastalık nedeniyle devamsızlıkların mümkün olduğunca önüne geçmek için, departman içi randevular bilinçli olarak dağıtıldı.

“Organizasyon, Wirtgen'e yakışır biçimde olup, dolayısıyla tabii ki üst düzeyde idi - ve öncesinde Intranet üzerinden iletişim de dahil.”

Christoph von Büdingen, Projektmanager Wirtgen International GmbH

Wirtgen aşı merkezinde aşılanma ile ilgili rakamlar ve gerçekler
Toplam ilk doz ve ikinci doz aşı
600
İlk doz aşı zamanı
25.-27. haftalar
İkinci doz aşı zamanı
29.-32 haftalar
Aşı maddesi
BioNTech
Aşı merkezi ekipmanı
6 aşı kabini, kayıt alanı, bekleme alanı, dinlenme alanı
Sorumlu şirket doktoru
Dr. Lenz

“Aşı iyidir ve gereklidir”

“Aşı olan bir kişi” ile sohbet

Christoph von Büdingen, Wirtgen International GmbH’da proje yöneticisi, ilk aşısını 25 Haziran’da yaptırdı. 43 yaşındaki proje yöneticisine aşı merkezinde eşlik ettik ve kendisiyle kısa bir röportaj yaptık.


Wirtgen’in aşı kampanyasını nasıl buluyorsunuz?

Bence çok iyi bir imkan ve geldiğinde ben de hemen kayıt oldum. Şirketin çalışanları için yaptıklarını gerçekten çok iyi buluyorum. Şirket içinden de herkes, pandemiden bir an önce çıkabilmemiz için aşının iyi ve gerekli olduğuna insanları ikna etmeye çalışıyor.


Daha önce başka bir yerden aşı randevusu almaya çalıştınız mı?

Evet, ama başaramadım. Bu nedenle burada Wirtgen’de aşı olabilmemiz çok güzel.


Piks acı verdi mi?

Hayır, hem de hiç bir şey hissetmedim.


Rahatladınız mı?

Evet kesinlikle. Bu başlangıç. Altı hafta sonra ikinci aşı gelecek, sonra iki hafta daha bekleyeceğiz, umarım bir esprisi olacaktır!


Organizasyondan memnun musunuz?

Evet, kesinlikle. Dediğimiz gibi Wirtgen'e yakışır biçimde, dolayısıyla tabii ki üst düzeyde. Hazırlık safhasındaki iletişim de üst düzeydeydi. Pazartesi günü bugün randevum olduğuna dair bir telefon aldım.


Sonrası için planlarınız?

Kesin değil - kısa bir tatile gideceğiz. Ancak kesinlikle güvende olduğumuz ve toplu turizme karşılaşmayacağımız bir seyahat yeri tercih edeceğiz.


AHA kuralları? Bunların ikinci aşıdan sonra da yararlı olduğunu düşünüyor musunuz?

Evet, kesinlikle. AHA kurallarının COVID-19 ve diğer hastalıklarla savaşmanın en kolay yolu olduğunu öğrendik. Gerçek anlamda normale dönmemiz biraz zaman alacaktır sanırım.

Diğer Wirtgen Group fabrikalarımızda da başarılı aşı kampanyaları yapıldı

Wirtgen Hindistan

Hindistan Pune ve Maharashtra’daki fabrikamızda çalışanlarımız ve aileleri aşılandı. Aşı kampanyasının bu kadar iyi karşılanmasından ve burada pandemi ile yerinde mücadeleye önemli bir katkıda bulunmuş olmaktan mutluyuz.

Mümkün olan her yerde destek!

Kleemann, Göppingen bölgesindeki bir tersane salonunu açtı

Komplike olmayan yardım: Kleemann, Göppingen bölgesindeki bir tersane salonunu aşı merkezi olarak kullanıma açtı. Haziran 2021 sonuna kadar burada toplam 6 aşı caddesinde yaklaşık 165.000 aşı yapıldı. Böylece o tarihte nüfusun%34,7'sitamamen aşılanmış oldu;%50,4’üilk doz aşıyı oldu.

Joseph Vögele AG’de şirket doktoru tarafından aşılama

Ludwigshafen’deki Vögele fabrikasında da bir aşı merkezi kuruldu. Çalışanlarımızı onayı ve olumlu geri bildirimleri bizi mutlu edecek. Normal hayata dönüş için önemli bir adım atıldı!

Benninghoven’da başarılı aşı kampanyası

Tam aşı koruması: Yapı teknisyeni çırağı Elise Berker, birçok meslektaşınız gibi Benninghoven’daki aşı teklifini memnuniyetle kabul etti.

Tolles Produkt

Aşı kampanyalarımıza destek olan ve yardım eden herkese çok teşekkürler!