Do poczytania: Poradnik praktyczny WIRTGEN GROUP

Skondensowana praktyczna wiedza z WIRTGEN GROUP: Po prostu warto to wiedzieć

W naszych poradnikach znajdą Państwo wiele cennych informacji o naszych głównych kompetencjach.

Frezowanie na zimno

W podręczniku frezowania na zimno WIRTGEN (WIRTGEN cold milling manual) objaśnione są główne technologie, możliwości oraz warunki zastosowania, także w odniesieniu do rosnących wymagań przyszłości, wraz z informacjami uzupełniającymi:

  • Główna koncepcja frezowania na zimno oraz typy maszyny WIRTGEN i usługi
  • Główna technologia cięcia, niwelowania i sterowania maszynami
  • Obszary zastosowania frezowania na zimno
  • Obliczanie wydajności i jakości frezowania
  • Środowisko i perspektywy przyszłości

Obróbka podłoża

Stabilizatory gruntu zmieniają niewystarczająco nośne podłoże w zdatny do zabudowy i zagęszczania grunt. Mieszanki wiążące grunt pozwalają na osiąganie trwałego zwiększenia nośności, lepszej wytrzymałości na ścinanie oraz znacznie zmniejszonego osadzania się gleby.

Podręcznik WIRTGEN dotyczący obróbki podłoża i warstw nośnych za pomocą hydraulicznych środków wiążących (WIRTGEN Soil Treatment – Base Layers with Hydraulic Binders) opisuje różne normy, dyrektywy oraz instrukcje i pozwala na pomocny wgląd w techniki stosowania dla optymalnego użycia stabilizatorów podłoża na budowie.

Recykling na zimno

Podręcznik dotyczący recyklingu na zimno WIRTGEN (WIRTGEN Cold Recycling Technology) to obszerne kompendium wiedzy na temat ekonomicznych i ekologicznych metod renowacji.

Podręcznik opisuje możliwości i warianty recyklingu na zimno, metody analizy struktury drogi i sposoby postępowania przy wyborze odpowiednich środków wiążących. Poza tym autorzy dostarczają licznych wskazówek odnośnie ich realizacji w praktyce.

Laboratorium

Wyposażenie laboratoryjne WIRTGEN obejmujące następujące jednostki

  • jednostka do wytwarzania asfaltu spienionego w warunkach laboratoryjnych WLB 10 S
  • dwuwałowy mieszalnik z przymusowym mieszaniem WLM 30
  • zagęszczarka laboratoryjna WLV 1

mmożliwia łatwe i szybkie przygotowywanie mieszanek i próbek potwierdzających przydatność poszczególnych materiałów budowlanych lub ich mieszanek do danego celu oraz określanie optymalnego rodzaju środka wiążącego lub jego ilości, co pozwala zagwarantować trwałość i użyteczność nawierzchni.

Istotną cechą badania przydatności jest to, że wykonuje się je przed realizacją robót budowlanych. Badania zlecane podczas wykonywania robót budowlanych służą z kolei wyłącznie samokontroli. W podręczniku WIRTGEN BSM Laboratory opisano prawidłowe i praktyczne sposoby przeprowadzania badań przydatności oraz kontroli przydatności w przypadku wykorzystywania materiałów budowlanych z recyklingu wraz z asfaltem spienionym.

Układanie betonu

Podręcznik nosi tytuł „Profile monolityczne i wąskie drogi”. W centrum znajdują się małe układarki do betonu WIRTGEN SP 15 / SP 15i, SP 25 / SP 25i i SP 61 / SP 61i. Wyjątkowo cenne informacje: Na 228 przejrzyście ilustrowanych stronach znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące codziennej pracy. Dokładnie opisane są wszystkie aspekty z praktyki - od logistyki budowlanej, poprzez szalunki, aż po obróbkę końcową.

Surface Mining

WIRTGEN oferuje sprawdzoną i doskonałą pod względem technicznym paletę produktów Surface Mining do eksploatacji naziemnej z szerokością cięcia od 2,20 m do 4,20 m i głębokością od 20 cm do 83 cm.

Kompendium opisuje zalety technologii WIRTGEN Surface Mining oraz wszystkie aspekty od technologii cięcia aż po transport materiału. Pomoce planowania ekonomicznego zastosowania technologii Surface Miner oraz przykłady różnych zastosowań uzupełniają ten wielostronny podręcznik.

Układanie

Elementarz Joseph VÖGELE AG (VÖGELE Booklet on Paving) zawiera wiele cennych porad odnośnie optymalnego ustawiania układarek i stołów, odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące układania asfaltu i wiele szczegółów z materiałoznawstwa, idealne do samodzielnego studiowania. Dzięki przykładom z praktyki z uwzględnieniem wszystkich elementów, jak stoły lub transport materiału ten elementarz jest przydatnym narzędziem dla klientów.

Zagęszczanie

Wraz z nowym podręcznikiem „Compaction – Zagęszczanie asfaltu i ziemi“ (Compaction – in asphalt construction and earthworks) firma HAMM stworzyła obszerny zestaw podstawowych informacji. Opisane są zarówno zależności pomiędzy fizyką a mechaniką podłoża, jak i technika maszyn. Ponad to w podręczniku znajdują się informacja o warstwach występujących podczas budowy dróg i w budownictwie ziemnym oraz pomocne porady do praktycznego wykorzystania na budowie. Ta przejrzyście ilustrowana książka jest przeznaczona zarówno dla laików, jak i specjalistów.

Obróbka wstępna

Do efektywnego zastosowanie instalacji rozdrabniających i przesiewających konieczna jest gruntowna wiedza z zakresu techniki obróbki wstępnej. Podręcznik KLEEMANN „Procesy mobilne” (Mobile Processing) zawiera podstawy techniki procesowej. Czytelnik znajdzie tu wiele pomocnych informacji: od materiałoznawstwa, poprzez przykłady zastosowań, aż po szczegółowe objaśnienie różnych typów instalacji.

Są Państwo zainteresowani tymi przydatnymi podręcznikami?
Zachęcamy do skontaktowania się z nami.

EN PL