Priežiūra, remontas, atnaujinimas

Keliai yra veikiami didžiulių apkrovų, kurios anksčiau ar vėliau palieka savo ženklus ant jų. Ateina laikas, kai kiekvieną kelią reikia iš esmės pertvarkyti, bet nėra vienodų žalos modelių. Kurį atnaujinimo metodą pasiūlyti blogos kokybės keliui? Kokie tarp jų skirtumai? Ką galima padaryti, kaip kelio remonto darbus?

Kelio dangos keitimas

Keičiant kelio dangą yra atliekamos standartinės procedūros. Didžiausias uždavinys yra užtikrinti, tik kad būtų pašalintas tik sugadintos dangos sluoksnis - tuo pačiu metu išvengiant eismo trikdžių. Esant šioms sąlygoms, frezavimas yra galima alternatyva daugeliui statybos projektų.

Danga yra pašalinama įrenginiais frezuojant šaltuoju būdu. Daugeliu atvejų, įvairių dydžių mašinos sudaro komandą: didelės kelio frezos pašalina didžiąją dalį dangos, tuo metu mažesnės mašinos pašalina dangą aplink kanalizacijos šulinių dangčius ir apvadus. Nesvarbu, ar asfaltas ar betonas, mašinos perduoda reikalingą dangą (RAP) tiesiogiai į sunkvežimius pervežimui vienos operacijos metu.

Smulkaus frezavimo darbai

Smulkaus frezavimo darbai yra alternatyva daug laiko užimantiems ir brangiems kelio atnaujinimo darbams. Pirmiausia šis metodas yra naudojamas, esant eismo saugumo pažeidimams tokiems kaip kalvotumus, provėžos ar slidus paviršius.

Šis procesas yra modifikuota šalto frezavimo forma, vienintelis skirtumas yra tas, kad pjovimo detalės yra išdėstytos arčiau ant frezavimo būgno. Šis metodas vadinamas smulkiu frezavimu, kai tarpai sumažėja iki 8 mm ar mažiau. Tikslas yra parengti naują paviršiaus tekstūrą. Nors smulkus frezavimas negali atitaisyti giliai įsišaknijusių kelio struktūros problemų.

Karštas plonų sluoksnių klojimas

Nėra būtina keisti visą dangą, jei tik kelio paviršiuje atsiranda pažeidimų požymių. Metodas žinomas kaip "plonas dangos sluoksnio klojimas karštas ant karšto" yra ypač ekonomiškas ir ekologiškas.

Klotuvas su integruotu purškimo moduliu idealiai tinka plonų sluoksnių ar bet kokiai kitai dangai kloti. Jis automatiškai purškia modifikuotą bitumo emulsijos sluoksnį, tuo pačiu metu klodamas ploną 1,2-2,0 cm storio asfalto sluoksnį. Tankinimas naudojant osciliacija užtikrina, kad apatinis šaltas sluoksnis nebūtų pažeistas tankinant. Statinis sutankinimas yra įmanomas, bet be vibracijos.

Šaltas plonų sluoksnių klojimas

"Plonas šaltas ant šalto užklotas sluoksnis"- užsienyje žinomas kaip "mikro-danga"- yra kitas greitas ir ekonomiškai priimtinas klojimo būdas.

Frezavimo šaltuoju būdu įrenginiai su smulkiais frezavimo būgnais pirmiausia paruošia kelio dangą plonos dangos perklojimui. Gauta išfrezuota kelio dangos forma sukuria idealų pagrindą mikro-dangai sukibti. Nutiestas plonas sluoksnis yra ekonomiškai efektyvus, taip pat greitas sprendimas. Nusidėvėjusi kelio dalis gali būti atkurta per trumpą laiko tarpą ir nesutrikdant transporto eismo.

InLine Pave

"InLine Pave" metodas oficialiai įtvirtintas statybos būdas. Rišamoji medžiaga ir paviršinis sluoksnis tiesiami vienas po kito "karštas ant karšto" vienu važiavimu. Kadangi klotuvas yra tik 3 m pločio, nėra eismui nesudaromos jokios kliūtys dėl likusių eismo juostų.

Labai geras rišamojo sluoksnio tankinimas apsaugo sluoksnį su paviršinio sluoksnio susimaišymų, taip pat užtikrina gerą sluoksnių atskyrimą. Ryšys tarp rišamojo ir paviršinio sluoksnio yra išskirtinis. Labai stipri sluoksnio struktūra leidžia ne tik nenaudoti bitumo emulsijos, bet papildomai praplečia kelio tarnavimo laiką.

Regeneravimas karštuoju būdu

Akyti ir deformuoti dangos sluoksniai gali būti atnaujinami karšto regeneravimo metodu, kada darbai vykdomi panaudojant mobilią statybos įrangą. Būtina sąlyga šiems darbams atlikti - tai nepažeista kelio dangos sluoksnių struktūra. Karšto regeneravimo metu pagerinami visi esminiai paviršiaus ir važiuojamosios dalies profilio rodikliai bei mineralinių medžiagų frakcijų sudėties tarpusavio pasiskirstymas viršutiniame dangos sluoksnyje. Kaitinimo įrenginys dujinių infraraudonųjų spindulių degikliais įkaitina viršutinį sluoksnį iki 150 °C. Tuomet karšto regeneravimo įrenginys gali sujudinti minkštą asfaltą, jį pašalinti, perdirbti ir vėl iš naujo pakloti. Taip galima atstatyti sumažėjusį kelio dangos paviršiaus sukibimą su padanga, užtikrinti vandens nutekėjimą ir pašalinti provėžas. Šio metodo ekonomiškumo potencialas yra ypač didelis.

The surface course is heated up to 150 °C by a panel heating machine with gas-fired infrared heating panels so that the hot recycler can then scarify, remove, process and repave the softened asphalt. In this way, the road's non-skid properties can be restored, water can run off again and ruts are eliminated. The potential savings are enormous.

Dangos regeneravimas šaltuoju būdu "in-situ"

Kelių ruožuose, kuriems tenka didžiulės apkrovos dėl sunkiasvorio transporto eismo, dažnai atsiranda kelio pagrindo deformacijos. Norint jas pašalinti reikia atnaujinti visą kelio konstrukcijos struktūrą. Dangos regeneravimas šaltuoju būdu yra tas metodas, kuris naujai stabilizuoja kelią. Skirtingai nei dangos regeneravimas šaltuoju būdu "in plant" statybos metodo "in situ" metu visas procesas atliekamas vienu ypu: specialūs dangos regeneravimo šaltuoju būdu įrenginiai granuliuoja pažeistus kelių sluoksnius, dažniausiai viršutinį ir išlyginamąjį bei dalį apatinio sluoksnio, frezuotą granuliatą sumaišo su nauja rišančiąja medžiaga ir vėl pakloja jį iš naujo. Šis metodas garantuoja trumpą dangos regeneravimo laiką ir didelį ekonomiškumą.

The difference between "in plant" and "in situ" cold recycling is that, in the latter case, the entire process takes place in a single operation. This is what happens: special cold recyclers granulate the defective layers - usually the surface and binder course, as well as part of the base course - mix the reclaimed asphalt pavement with fresh binder and replace it immediately. The advantages of this method are short construction times and high cost efficiency.

Dangos regeneravimas šaltuoju būdu "in-plant"

Atliekant dangos regeneravimo darbus šaltuoju būdu "in-plant", netoli remontuojamo kelio ruožo sumontuojama mobili šaltųjų asfalbetonio mišinių gamykla. Išfrezuotas asfaltas sunkvežimiu vežamas nuo kelio tiesiai į gamyklą. Ši gamykla dirba iš esmės taip pat kaip regeneravimo šaltuoju būdu įrenginiai, naudojant metodą "in situ": senas asfaltas 100% regeneruojamas, sumaišant jį su viena ar keliomis rišamosiomis medžiagomis. Galiausiai šaltai regeneruotas asfaltbetonio mišinys transportuojamas atgal į remontuojamo kelio ruožą. Jei mobili šaltųjų asfalbetonio mišinių gamykla paruošia asfaltbetonio mišinį su putojančiu bitumu, tuomet nebūtina mišinį pakloti iš karto. Jis gali būti sandėliuojamas "krūvoje" ilgesnį laiką. Tokiu būdu mišinys nebūtinai turi būti paimtas is to pačio kelio ruožo, kuriame jis vėliau bus paklotas.

The cold mix need not be replaced immediately if it is mixed with foamed bitumen in the mobile cold recycling mixing plant. Such mixes can be "stockpiled" for longer periods of time. As a result, the mix need not stem from the same job site as that on which it is subsequently reused.

EN LT