Kiekvienas kelias veda į skirtingą vietą

Naujo kelio statyba, nesvarbu ar iš asfalto, ar betono, reikalauja puikiai surištos dangos struktūros. Pradedant nuo stabilaus bazinio sluoksnio ir toliau keliaujant tiksliai išlygintais sluoksniais.

Kokie yra svarbiausi kriterijai? Kokie metodai turi būti taikomi? Kakia naudojama technika?

Pagrindinio sluosnio klojimas

Bazinis sluoksnis yra kaip pamatas klojimui. Priklausomai nuo neigiamų veiksių, kelias sudarytas iš įvairių skirtingų storio sluoksnių, kad būtų atsparus įvairioms oro sąlygoms ir tarnautų daugelį dešimtmečių. Apatinis sluoksnis susideda iš laisvojo mišinio, rupios ir gerai sutrupintos skaldos, taip pat smulkinto smėlio, siekiant įsisavinti kelių eismo apkrovas, taigi pagrindinis grunto pagrindas nėra deformuojamas.

Daugeliu atvejų, jungiamasis sluoksnis yra dengiamas ant bazinio sluoksnio. Bitumas, cementas ar kalkės yra daugiausiai naudojamos kaip rišiklis. Pageidaujama, kad mišiniai turintys bitumo būtu klojami karštu ar šaltu būdu, priklausomai nuo oro mišinys yra karštas arba šaltas. Sakoma, kad bazinis sluoksnis yra hidrauliškai sujungiamas, kai cementas ar kalkės yra naudojamos kaip rišiklis

Asfalto klojimas

Asfalto klojimas reikalauja puikios logistikos. Visada turi būti tinkama priežiūra, kad užtikrintume mišinio tinkamumą ir kad medžiaga netaptų per kieta. Klotuvas ir volas sudaro nepakaičiamą komandą.

Pirmas asmuo klojimo komandoje yra sunkvežimio vairuotojas, kuris pripildo asfaltu klotuvo bunkerį. Du vienas nuo kito nepriklausomi konvejeriai transportuoja medžiagą per mašiną į galą, kur ji yra vienodai paskirstoma tarp klotuvo ir sutankinimo plokštės per du individualiai reguliuojamus besisukančius sraigtinius konvejerius. Kada klojamas standartinis mišinys, temperatūra visada būna virš 110 ° C , siekiant užtikrinti pakankamą laiką tankinimui.

Šiuolaikiniuose moderniuose klotuvuose sutankinimo sistema ir plokštė gali būti įjungiamos atskirai. Ypač didelio sutankinimo plokštės pasiekia labai gerą sutankinimo rezultatą. Rezultatas - volas esantis už klotuvo reikalauja mažiau pravažiavimų, kad būtu pasiektas tam tikras sutankinimo laipsnis.

Asfalto tankinimas

Asfalto dangos tankinimas turi užtikrinti vienodą paviršių su kuo geresniu atsparumu slydimui ir užtikrinti, kad atskiri asfalto sluoksniai yra tvirtai ir patvariai tarpusavyje susiję, užtikrindami didelį stabilumą ir atsparumą nusidėvėjimui, taip pat ir ilgalaikį lygumą. Volai turi sumažinti ertmių skaičių. Visa tai padaro asfaltą dar labiau atsparesnį aplinkiniam poveikiui ir padidiną jo patvarumą.

Iš esmės, tankinimas yra efektyvesnis, kuo didesnė pakloto mišinio temperatūra. Naudingiausias temperatūros diapazonas priklauso nuo mišinio sudėties, pakloto mišinio storio ir rišiklio rūšies.

Volo operatorius tankinimą pradeda nuo kelio kraštų ir dirba kelio pakraščiu. Danga yra įspaudžiama atgal tolimesniam važiavimui. Dinaminis tankinimas dažniausiai naudojamas pagrindiniams tankinimo procesams. Būgnai vibruoja horizontaliai (vyksta osciliacija) arba vertikaliai (vibracija), todėl tai žymiai padidina tankinimo poveikį: galutinį "išlyginimą".

Betono klojimas "inset"

Betonas yra ypač patvari medžiaga ir puikiai tinka keliams, kurie turi atlaikyti dideles apkrovas. Betono dangų klojimas yra standartinis metodas, kuris dažniausiai naudojamas nutiesiant didelius kelius ir greitkelius naudojant "inset" technologiją. Pirmiausia, sunkvežimiai iškrauna betoną klotuvo priekyje. Betono klotuvas paskleidžia betoną per visą klojimo plotį arba sudaro konkretų betoninį profilį- atitvarą ar lataką. Vibratoriai betono klotuvo viduje vibruoja dideliu dažniu, išstumdami orą iš betono, tokiu būdu jį sutankindami.

Tuo pačiu metu, betono dangų klotuve galima papildomai numatyti smaigų kalimo įtaisą (DBI) ir inkarų kalimo įtaisą (TBI). Šie strypai sustipriną betoną. Virš sutvirtinimų yra padaroma įpjova. Šios įpjovos užtikrina, kad įtrūkimai, kurie visada atsiranda kaip temperatūros svyravimų rezultatas yra nukreipiami į betono dangą nustatytu būdu.

Betono klojimas "offset"

Atitvarai, apsauginiai barjerai skiriamojoje greitkelių juostoje, vandens latakai - betonas gali būti suformuojamas į įvairius profilius. Tokie betononiai profiliai yra lengvai ir ekonomiškai liejami naudojant "offset" betono dangų klotuvus.

"Offset" betono dangų klojimui, medžiaga paprastai paduodama į bunkerį iš sunkvežimio su betono maišykle. Ši medžiaga yra perduodama per konvejerio juostą ar sraigtinį konvejerį į betono klojimo įrenginį, kuris sumontuotas ant klotuvo šono. Betono klotuvas lieja monolitinį profilį kai klojimo įrenginys juda į priekį. Galimų formų ir dydžių diapazonas yra didžiulis, nuo tokių bendrų formų kaip "New Jersey" profilis iki individualių sprendimų.

Skritas betoniniams atitvarams, latakams ir barjerams formuoti, kurių maksimalus aukštis 2 m. "Offset" betoninis klojimas yra greitas ir efektyvus būdas, lyginant su mechaniniu būdu.

EN LT