Rentabilus uolienų ir regeneruotų medžiagų apdirbimas

Pagal išeigos grūdėtumą rūšiuotos smulkintos gamtinės uolienos ir regeneruotos medžiagos naudojamos kaip standartų reikalavimus atitinkantys papildai betonui ir kelių statyboje formuojant pagrindo, rišamuosius ir paviršinius asfalto sluoksnius, taip pat antžeminėje statyboje. Tačiau kaip iš paklausos neturinčių uolienų gabalų gaunamos tam tikro grūdėtumo mineralinės medžiagos?

Gamtinių uolienų apdorojimas

Gamtinės uolienos apdorojamos taikant keletos etapų smulkinimo ir sijojimo procesą, ir tada iš uolienų stambių gabalų gaunama tam tikro grūdėtumo medžiaga. Kai apdorojama mobiliuose įrenginiuose, skaldytos uolienos ekskavatoriais kraunamos į smulkintuvą, kuris dažniausiai stovi prie pat karjero krašto.

Po to smulkintos uolienos arba juostiniais transporteriais tiesiogiai tiekiamos kitam apdorojimo etapui, arba išvežamos sunkvežimiais. Kita galimybė - išvežti sankaupas didelio keliamojo pajėgumo sunkvežimiais. Prie karjero krašto uolienos ekskavatoriais arba ratiniais krautuvais perkeliamos į sunkvežimius, kurie veža jas į stacionarius apdorojimo įrenginius.

Regeneruojamos medžiagos apdorojimas

Ne tik gelžbetonis, asfaltas ar plytos, bet ir statybos laužas bei įvairios statybinės atliekos naudojant mobilius smulkintuvus arba stacionarius smulkinimo ir rūšiavimo įrenginius paverčiamos pakartotinam panaudojimui tinkamais komponentais.

Efektyvus regeneruojamos medžiagos apdorojimo procesas - tai smulkinimo, sijojimo ir metalų atskyrimo etapų derinys. Kai norima gauti dar geresnės kokybės galutinį produktą, papildomai taikomi ir tokie technologiniai etapai, kaip plovimas, lengvųjų medžiagų (plastiko ir popieriaus) atskyrimas atliekant pneumatinį separavimą ir metalų atskyrimas papildomai taikant elektromagnetinį metodą.

EN LT