Klinšu un resaiklinga materiālu saimnieciska apstrāde

Sašķirots drupimāto akmeņu un reciklēto materiālu izejas materiāls rod pielietojumu kā pilnvērtīga piedeva betona un asfalta nesošajām,binderam u segkārtai kā arī virszemes un apakšzemes būvēs.

Dabīgo akmeņu sagatavošana

Dabīgo akmeņu apstrādē ar vairākkārtēju drupināšanas un sijāšanas procesu lielo akmeņu atlūzas tiek pārstrādātas par definēta izmēra graudiem.Ja sagatavošana notiek ar mobilajām iekārtām, tad saspridzinātais materiāls ar bageriem tiek nogādāts drupinātājā, kas pārsvarā atrodas pie ieguves frontes sienas,

Drupinātais materiāls tad tiek nogādāts vai nu uz nākošās apstrādes transportlentas vai arī aiztransportēts ar smago auto. Tālāka iespēja ir krājuma transportēšana ar smagsvara transportu.Ieguves vietā bageri vai frontālie iekrāvēji piekrauj smagos auto ar akmeņiem ar kuriem tālāk tos aiztransportē uz astacionārajiem drupinātājiem.

Reciklinga materiāla apstrāde

Blakus armatūrbetonam, asfaltam un ķieģeļiem arī būvgruži un celtniecības atkritumi ar drupināšanas un sijāšanas iekārtām tiek pārstrādāti atkalizmantojamos komponentos.

Eficients otreizējē materiāla sagatavošanas process drupināšanas, sijāšanas un metāla atdalīšanas kombinācija. Lai iegūtu vēl kvalitatīvāku gala produktu, klāt nāk mazgāšanas, šķirošanas un tādu vieglo materiālu kā plastmasa, papīrs, atdalīšana ar gaisa plūsmas palīdzību.

LV